• Przechowalnia 0
 • Nowości - gry planszowe, karciane i bitewne


  Witajcie po raz kolejny,
  W tym tygodniu mamy dla Was kolejne informacje o gorących premierach oraz zapowiedziach i znowu w przewadze są tytuły cięższe (dosłownie i w przenośni), dla wytrawnych, zaprawionych w planszówkowych bojach graczy. Z jednej strony wakacje to nie do końca najlepszy czas na tego typu pozycje, bo przecież dużo więcej czasu spędzać chcemy na zewnątrz, w ciepłych promieniach słońca, ale z drugiej... w końcu mamy więcej wolnego, aby pograć w te wielkie cudeńka, których nijak nie ma kiedy wcisnąć w nasze napięte grafiki w ciągu roku. Poza tym pogoda bywa dosyć kapryśna i słoneczne dni przeplatają się z deszczową aurą, więc na takie okazje warto mieć coś, co zapewni nam rozrywkę na długie godziny. Tak więc zapraszamy Was do zapoznania się z tym co przygotowaliśmy w ostatnich dniach - jest tego sporo, jest w czym wybierać i jesteśmy pewni, że każdy kto przeczyta dzisiejszego newsa, znajdzie coś dla siebie. 

  Nowe przedsprzedaże
  W tym tygodniu na pierwszy plan wysunęła się zapowiedź Eleven, gry która obiecuje być przeniesieniem piłkarskiego managera na nasze stoły. Będziemy w nim zarządzali naszą drużyną, dokonywali zakupów piłkarzy, rozegramy mecze, rozbudujemy stadion, pozyskamy sponsorów i powalczymy o pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Od razu, wraz z podstawową wersją gry można zakupić sporo dodatków, które na różne sposoby urozmaicą rozgrywkę, autorzy przewidzieli nawet możliwość rozegrania kariery w trybie przeznaczonym dla jednego gracza. 
  Kolejna ciekawa pozycja to dodatek do nieśmiertelnej Neuroshimy Hex, do której od lat z powodzeniem wychodzą nowe rozszerzenia w postaci dodatkowych armii. W tym tygodniu zapowiedziana została kolejna. Są to piraci, którzy wykorzystają zupełnie niespotykaną do tej pory mechanikę i poruszać się będą wokół normalnej planszy atakując znienacka niczego nie spodziewających się wrogów. 
  W dalszej kolejności uruchomiliśmy przedsprzedaż rozszerzenia do świetnej, ekonomicznej karcianki Osadnicy: Królestwa Północy o tajemniczym podtytule Gniew Latarni. Dodaje on tryb kampanii, dzięki któremu poznacie unikalną historię, a wasze wybory i powodzenie kolejnych rozgrywek wpłyną na rozwój zawartych w niej wydarzeń. 
  Z planszówkowych zapowiedzi przedstawiamy jeszcze Bazylikę. Jest to reedycja gry ekonomicznej z 2010 roku dla dwóch graczy, w której jako średniowieczni mistrzowie budowy zostajecie zatrudnieni do zaprojektowania wspaniałej katedry. Będziecie tu musieli współpracować, aby projekt został pomyślnie ukończony, lecz jednocześnie będziecie starli się zyskać przewagę nad swoim partnerem, aby ugrać jak najwięcej punktów.
  Na koniec zapraszamy Was do naszego kącika bitewnego w którym znajdziecie nowe, liczne dodatki do bardzo popularnego ostatnio Horus Heresy. Duże pudło startowe pojawiło się u nas w zeszłym tygodniu i w ciągu kilku minut zniknęło z półek, ale można je nadal zamówić, gdyż posiłki już nadchodzą i pod koniec nadchodzącego tygodnia znów pojawią się w naszym sklepie.

  Eleven - gra planszowa - menedżer piłkarski
  Eleven

  Neuroshima Hex: Piraci
  Neuroshima Hex: Piraci

   Osadnicy: Królestwa Północy - Gniew Latarni
  Osadnicy: Królestwa Północy - Gniew Latarni

  Bazylika - gra planszowa
  Bazylika

  Warhammer 40K: Horus Heresy - Age of Darkness - dodatki
  Warhammer 40K: Horus Heresy - Age of Darkness - dodatki  Premiery i dodruki w mijającym tygodniu

  Ci z Was, którzy nie załapali się na pierwszy druk Clash of Cultures, teraz mają okazję nabyć ten epicki tytuł. Jest to głęboka gra strategiczna, gdzie o sukcesie zadecyduje obrana ścieżka rozwoju i setki małych decyzji, jakie podejmiecie podczas rozgrywki. Rozwijając swoją cywilizację, zaczniecie od małego plemienia, które ma szansę stworzyć największe imperium w dziejach ludzkości. Oczywiście na myśl przychodzi porównanie do klasycznych gier cywilizacyjnych w stylu serii Sid'a Meier'a i jest to porównanie jak najbardziej trafne - wszyscy fani tego typu rozgrywek powinni być bardziej niż usatysfakcjonowani. Druga pozycja na naszej liście nowości to figurkowy Warcry - gra bitewna o prostych, intuicyjnych zasadach, idealna dla wszystkich, którzy z bitewniakami nie mieli wiele do czynienia, a chcieliby wejść w nowe hobby, poskładać i pomalować trochę modeli. Polecamy, bo jakość miniatur od Games Workshop od lat jest wyznacznikiem najwyższych standardów i wzorem dla innych producentów tworzących tego typu gry. 
  W tym tygodniu dotarł do nas także długo niedostępny na rynku, planszowy Roll Player, w którym rozgrywka polega na manipulowaniu kośćmi w celu zdobycia jak największej ilości punktów. Proste zasady, sprytna rozgrywka, przy której nieraz można się spocić obmyślając łańcuch kolejnych ruchów i szalenie nietypowa tematyka, powodują, że jest to pozycja bardzo warta Waszej uwagi. Ponieważ tytuł ten nadal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, niestety pierwsza partia z dodruku bardzo szybko nam się wyprzedała i obecnie oczekujemy na kolejną, która dotrzeć ma do nas w nadchodzącym tygodniu.
  K2: Big Box to podsumowanie wieloletniej pracy polskiego autora, który stworzył bardzo ciekawy tytuł z mechaniką doskonale pasującą do tematu o którym opowiada. W K2 kierujemy ekspedycją alpinistów zdobywających słynne szczyty Himalajów, dbając o to, aby ich wspinaczka nie zakończyła się przedwcześnie upadkiem z wielkiej wysokości. Będziemy więc zwracali uwagę na zmienną pogodę, poziom zaaklimatyzowania naszych podopiecznych i inne niebezpieczeństwa towarzyszące tak karkołomnym wyczynom. Edycja Big Box oprócz gry podstawowej zawiera liczne dodatki wydane do tej pory, oraz mini-rozszerzenie z dodatkowymi kafelkami pogody. Ah i jeszcze mała uwaga - dostawa K2: Big Box dotarła do nas na tyle późno, że nie udało jej się wysłać w zeszłym tygodniu - wszystkie wysyłki zostaną zrealizowane we wtorek.
  Na koniec podsumowania premier wspomnimy jeszcze o dwóch tytułach, które dotarły do nas w zeszłym tygodniu - są to dwa nowe, samodzielne dodatki do gry Unmatched. Tym razem swoje bitwy rozegracie w Marvelowej scenerii, korzystając z mocy znanych bohaterów, takich jak Daredevil, Ghost Rider, Elektra, Moonknight czy Luke Cage. Niestety te tytuły pojawiły się jedynie w angielskiej wersji językowej, lecz dla w miarę obeznanych z obcą mową nie powinno to stanowić wielkiego problemu.


  Clash of Cultures: Edycja Monumentalna - edycja polska
  Clash of Cultures: Edycja Monumentalna

  K2: Big Box - gra planszowa

  Unmatched: Marvel - Hell's Kitchen
  Unmatched: Marvel - Hell's Kitchen

  Unmatched: Marvel - Redemption Row
  Unmatched: Marvel - Redemption Row


  Spodziewane w nadchodzącym tygodniu

  Tak! Nadchodzi ten moment, kiedy dostaniecie w swoje ręce najbardziej oczekiwany tytuł tego roku. Ark Nova to gra ekonomiczna, w której będziecie odpowiedzialni za budowę i rozwój własnego ZOO. Zatrudnicie pracowników, wybudujecie wybiegi i zapełnicie je rozmaitymi gatunkami zwierząt, zadbacie o rozbudowę infrastruktury, a wszystko po to, aby stworzyć najwspanialszy ogród Zoologiczny na naszej planecie. Gra cieszyła się u nas takim powodzeniem, że cały nakład z przedsprzedaży już się wyczerpał i raczej nie spodziewamy się dodatkowego zapasu aż do czasu dodruku, który niechybnie i pewnie dosyć prędko nastąpi - będziemy informowali Was na bieżąco jak tylko pojawią się w tej kwestii jakieś nowe informacje. 
  Ponieważ pytacie nas też często o gry i dodatki z serii Hostage Negotiator, możemy zdradzić, że w nadchodzącym tygodniu spodziewamy się większej dostawy zarówno gry podstawowej jak i samodzielnego dodatku Crime Wave - oczywiście tylko w angielskiej wersji językowej.

  Ark Nova - gra planszowa
  Ark Nova

  Hostage Negotiator - seria gier planszowych
  Hostage Negotiator

  Wygląda na to, że to już wszystko w tym tygodniu. Mamy nadzieję, że długi weekend pozwolił Wam wypocząć przy dobrych planszówkach.

  Pozdrawiamy!

  Zespół DragonEye

  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.