English
 • Przechowalnia 0
 • Wiem Lepiej

  134,90 zł
  Producent: Rebel
  Kod: 2266
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Uwielbiasz wszelkiego rodzaju quizy, chętnie odpowiadasz na pytania i masz swoje zdanie na każdy temat? A może podczas oglądania teleturniejów co i rusz masz wrażenie, że WIESZ LEPIEJ? Spróbuj swoich sił w 20 kategoriach i sprawdź, czy rzeczywiście przewyższasz wiedzą swoich znajomych!

  Wiem lepiej to karciana gra quizowa, w której drużyny rywalizują o zwycięstwo odpowiadając na pytania z wielu ciekawych kategorii. Oprócz sprawdzania naszej wiedzy, gra oferuje również możliwości taktyczne, które skutecznie przybliżają nas do zwycięstwa (lub oddalą od niego naszych przeciwników). 

  Jak się gra w Wiem Lepiej?

  Dzielimy się na 2-4 drużyn. Każda z nich losuje 4 płytki z kategoriami, a następnie decydujemy, w których dziedzinach czujemy się najmocniejsi. Na tej podstawie układamy kategorie na swojej planszy, przyporządkowując im punkty (od 1 do 4), które otrzymamy w przypadku poprawnej odpowiedzi. Przykładowo, jeśli uważamy, że jesteśmy mocni z geografii, powinniśmy ułożyć tę kategorię obok 4 punktów, jeśli nie znamy prawie żadnych filmów, wtedy taką kategorię kładziemy przy 1 punkcie. 

  Gdy wszyscy rozdzielą swoje kategorie, rozpoczynamy zabawę. Drużyny odpowiadają po kolei na wylosowane pytania zaczynając od kategorii, które oznaczyli jako najmniej wartościowe. Punkty za poszczególne odpowiedzi są zliczane na bieżąco.

  Oprócz własnej wiedzy, gracze mają do dyspozycji również specjalne płytki taktyczne, które pozwalają pokrzyżować szyki przeciwnikom w najmniej oczekiwanym momencie:

  • Płytka WIEM LEPIEJ, którą zagrywamy, gdy znamy odpowiedź na pytanie przeciwników i spodziewamy się, że oni jej nie znają. 
  • Płytka ZAMIANA, która pozwala na roszady w wyłożonych na stole kategoriach.

  Czym wyróżnia się gra Wiem Lepiej na tle innych tytułów?
  • Wiem lepiej to nie lada gratka dla wszystkich fanów quizów i teleturniejów, którzy uwielbiają odpowiadać na pytania i poszerzać swoją wiedzę ogólną. Niezależnie, czy uda nam się wygrać, wychodzimy z zabawy bogatsi w wiedzę z rozmaitych dziedzin.
  • Ze względu na dużą różnorodność kategorii i samych pytań, Wiem lepiej stanowi kopalnię ciekawostek i pozwala na wiele godzin wspaniałej zabawy. Oczywiście zagadki zostały dopasowane do polskiego kontekstu!
  • W przeciwieństwie do prostych gier typu pytanie-odpowiedź, Wiem lepiej oferuje nam również możliwości taktyczne, które stanowią ciekawe urozmaicenie i potrafią realnie wpłynąć na przebieg rozgrywki. 
  • Pod nazwą Bezzerwizzer gra zdobyła popularność na całym świecie, a zwłaszcza w Skandynawii, gdzie sprzedano ponad milion egzemplarzy. W Szwecji została uznana za najlepszą grę roku 2009.


  Wiek: od 15 lat
  Liczba Graczy: od 2 do nieskończoności
  Czas Rozgrywki: około 45 minut
  Edycja: polska


  Zawartość:
  • plansza główna
  • 4 planszetki drużyn
  • 20 płytek kategorii
  • 8 płytek WIEM LEPIEJ
  • 4 płytki ZAMIANA
  • 4 pionki
  • pudełko na karty z pytaniami
  • 150 kart z pytaniami
  • woreczek
  • instrukcja


  Liczba opinii: 1

  Hopsas

  Data dodania: 25 October 2022

  Próbowaliśmy wprowadzić do świata gier planszowych dość sceptycznie nastawionych znajomych. Ja – naiwnie wierząca w posiadane różnorodne(!) gry, sądziłam że wystarczy dobrać im odpowiedni mechanizm / tematykę i wsiąkną. Oh, jakże ta przeprawa była męką i jękami usiana... I wtedy wjechała ona! Cała na... granatowo. Przez chwile zastanawiałam się, czy przypadkiem ktoś nie podmienił mi gości, bo po jednej partii rozpoczynała się kolejna i tak do połowy nocy. Jak się okazało zwycięską mieszanką była: możliwość grania zespołowo - drużyna vs drużyna i naradzania się + rywalizacja + przejrzyste zasady + szczypta ryzyka przy podkradaniu pytań (na którym etapie/ za ile punktów). A pytań tych jest cały ogrom, nie ma opcji zapamiętania/nauczenia się odpowiedzi – jedne są łatwiejsze, a inne to prawdziwe wyzwanie dla szarych komórek. Do tego dostępne są dodatki, w które coś czuję będę musiała się w niedługim czasie zaopatrzyć, bo ktoś tu już się dopomina o rewanżyk.

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.