English
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaGRY PLANSZOWEPrzygodoweDestinies (edycja polska)

  Destinies (edycja polska)

  159,90 zł

  Kod: 3901
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Prorocy wieszczą nadejście Anioła Śmierci, którego zejście na ziemię ma przynieść kres dni. Kilku wybrańców otrzyma od losu szansę aby zmienić bieg wydarzeń i zanieść ludziom potępienie lub wybawienie. Ich czyny mają stać się świadectwem woli i siły śmiertelników. 

  Destinies to rywalizacyjna, przygodowa gra narracyjna która łączy zalety gry planszowej z możliwościami jakie daje cyfrowa aplikacja. System Destinies oferuje doświadczenia znane z gier fabularnych, bez potrzeby wcielania się przez jednego z graczy w rolę mistrza gry. Rozgrywka podzielona jest na scenariusze, a każdy z nich przedstawia część żyjącego własnym życiem świata fantasy, inspirowanego średniowieczem i pełnego mrocznych historii, ciekawych bohaterów oraz tajemnic oczkujących na odkrycie. Każdy z graczy wcieli się w rolę jednego z bohaterów starających się wypełnić swoje przeznaczenie.

  Mocną stroną rozgrywki w Destinies jest możliwość wolnego eksplorowania świata, interakcja z postaciami gry oraz podejmowanie znaczących i wpływających na dalszą rozgrywkę decyzji, dzięki czemu nie raz odczujemy ich konsekwencje. Aplikacja śledzić będzie nasze poczynania, określając jak szlachetnie zachowujemy się w określonych sytuacjach, co może przynieść nieoczekiwane efekty w postaci różnych reakcji postaci z gry na działania gracza. Jeśli komuś pomożemy, jest duża szansa, że odwdzięczy się nam w przyszłości, a kiedy nadepniemy komuś na odcisk, może się zdarzyć, że dobrze sobie zapamięta nasz niecny uczynek i nie będzie już chciał z nami rozmawiać. Konsekwencje wyborów mogą też mocno wpływać na większe fragmenty otaczającego nas świata i kształtować nasze dalsze przygody. Napotkamy też tutaj standardowe mechanizmy znane z gier fabularnych, takie jak testy określonych umiejętności określające poziom powodzenia akcji jakie podejmujemy.

  W grze może uczestniczyć od 1 do 3 graczy, a czeka na nich kilka różnych trybów gry. W podstawowej grze dostępnych jest pięć scenariuszy, każdy oferujący rozgrywkę na około dwie godziny. Pudełko zawiera 67 dużych kafli mapy, 150 kart, kilkadziesiąt żetonów i aż 31 figurek, w tym figurkę mrocznego Abaddona o wysokości 9 centymetrów.

   

  Opis gry Destinies w serwisie boardgamegeek.com (j. angielski)

  Wiek: od 14 lat
  Liczba graczy: od 1 do 3 osób
  Czas rozgrywki: od 90 do 180 minut

  Koszulki na karty do gry:
  Standard European (165szt.)
  Rozmiar 95 x 95 (67 szt.)

  Zawartość:

  • 67 kafelków mapy
  • 3 plansze graczy
  • 15 kart przeznaczenia
  • 150 kart przedmiotów
  • 30 figurek postaci
  • duża miniatura bossa
  • 15 niestandardowych kostek
  • 36 żetonów znaczników umiejętności
  • 20 żetonów handlu
  • 20 żetonów monet
  • 20 żetonów doświadczenia
  • 26 znaczników POI
  • instrukcja

  Liczba recenzji: 1

  Zimek

  Data dodania: 09 October 2022

  Rozgrywka przebiega bardzo płynnie dzięki prostym czynnościom polegającym na poruszaniu się, a następnie interakcji z czymś w aplikacji. Fragmenty historii były interesujące i naprawdę podobało mi się, że każda postać zasadniczo pracuje nad tym samym wątkiem, ale z różnymi zakończeniami. Testy kości są proste, polegają na rzucaniu kośćmi standardowymi i dodatkowymi, które mogą się wyczerpać. Po prostu rzucasz, sumujesz , a następnie sprawdzasz swoją planszę gracza, aby zobaczyć, ile odniosłeś sukcesów. Istnieją trzy różne umiejętności do testowania i zawsze wykonujesz tylko jedną dla danego testu. Można również manipulować znacznikami umiejętności na planszetkach, aby zwiększyć liczbę sukcesów w rzucaniu kośćmi w trakcie gry. Sposób, w jaki działa aplikacja, to coś w rodzaju połączenia między drugą edycją Posiadłości szaleństwa, w której klikasz elementy w aplikacji, aby wchodzić z nimi w interakcję, a grami Kroniki zbrodni, w których skanujesz kody kreskowe na kartach, aby uzyskać więcej informacji. Gra polega głównie na obsługiwaniu aplikacji, więc jeśli nie lubisz ich w grach to prawdopodobnie Ci się nie spodoba. Regrywalność jest bardzo mała. Moja pierwsza gra była ekscytująca, nie wiedząc nic o krainie. Musiałem porozmawiać z wieloma osobami i zbadać zakryte kafelki. To było ekscytujące. W mojej drugiej grze wiedziałem już, gdzie wszyscy są na mapie i jak zdobyć pewne przedmioty. Zasadniczo jest to gra jednorazowa. Ponieważ podczas scenariusza prawdopodobnie wszystko poznasz i zabawa nie jest już taka sama. Może jak po roku by się do niej ponownie usiadło to byłoby inaczej.

  Ocena: 4/5

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.