English
 • Przechowalnia 0
 • Detektyw: Zbrodnie L.A

  69,90 zł
  Producent: Portal Games
  Kod: 1245
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:  Wybierz się do słonecznej Kalifornii i zanurz głęboko w trawiony wojnami narkotykowymi świat Los Angeles lat 80-tych. Doświadcz bycia detektywem w mieście aniołów i przekonaj się, że czasami trzeba nieco nagiąć zasady, aby osiągnąć swój cel – zupełnie jak detektyw Foley znany z filmu Gliniarz z Beverly Hills. Próbuj kontrowersyjnych metod, by rozwiązać swoją sprawę, cały czas mając za plecami szefów i biurokrację, którzy dyszą ci na kark. Wykorzystaj nową mechanikę Obserwacji i poznaj więcej faktów na temat twojego podejrzanego.

  Wybór należy do ciebie, ale pytanie brzmi: jak daleko posuniesz się, aby powstrzymać zbrodnię?  Detektyw: Zbrodnie L.A. to rozszerzenie dla 1-5 graczy, które pozwoli ci wcielić się w rolę detektywów LAPD, pracujących nad trzema różnymi sprawami, które będziesz rozwiązywać po kolei. Razem tworzą one kampanię, która podda twoje umiejętności dedukcji prawdziwej próbie.

  Rozszerzenie kontynuuje większość podstawowych założeń Detektywa: Kryminalnej Gry Planszowej, z kilkoma drobnymi zmianami. Ty i twoi współgracze wcielicie się w detektywów Policji Los Angeles (LAPD) i będziecie pracować pod kierownictwem doświadczonego szefa Bradleya. Musicie gromadzić informacje, zbierać wskazówki oraz podążać za tropami w odpowiedniej kolejności po to, aby rozwiązać sprawę reprezentowaną przez talię kart. Na końcu każdej sprawy będziecie odpowiadali na pytania, za które zdobędziecie punkty zwycięstwa. Od liczby zdobytych punktów zależeć będzie wasze zwycięstwo lub porażka, ale to wasze doświadczenia i podróż stanowią sedno gry.

  Detektyw: Zbrodnie L.A. to gra tworząca kampanię. Wszystkie trzy sprawy, które znajdują się w pudełku, tworzą wspólnie jedną zwartą opowieść. W trakcie gry możecie odnaleźć poszlaki, które mogą nie pasować do rozwiązywanej aktualnie sprawy. Niekiedy będą to ślepe zaułki. Jednak czasem, to na co natraficie, będzie przydatne do rozwiązania kolejnych spraw. Nie zniechęcajcie się, gdy nie będziecie w stanie zrozumieć znaczenia konkretnej wskazówki w momencie jej odkrycia. Możliwe jest, że niebawem ta informacja okaże się kluczowa.
  Detektyw: Zbrodnie L.A. wprowadza kilka nowych mechanik. Na przykład będziecie mieli możliwość przydzielenia podejrzanym lub miejscom obserwacji, by zdobyć bardziej szczegółowe informacje na ich temat. Ponadto, w wielu sytuacjach, będziecie mieli możliwość zrobić coś wbrew procedurom. Działania te będą generować dodatkowy stres, więc musicie ostrożnie rozważać wszystkie swoje opcje podczas podejmowania takiej decyzji. Przedwczesne zakończenie sprawy nie pomoże wam odpowiedzieć na pytania, ale kto wie, czasem nagięcie paru zasad może dostarczyć wam dokładnie tego, czego potrzebujecie.
  Detektyw: Zbrodnie L.A. jest grą zlokalizowaną w świecie wystarczająco współczesnym, abyś ty, jako gracz, miał dostęp do wszystkich danych, jakie mogą być znalezione w Internecie. Możesz korzystać z Map Google, Wikipedii oraz każdego innego źródła informacji, jakiego potrzebujesz. Nazwaliśmy tę mechanikę „Rozbiciem Czwartej Ściany”.


  Jak każda dobra opowieść kryminalna, ta również zaczyna się od zwłok i kilku tropów, którymi możesz podążać. Wasz szef ufa waszemu zespołowi, czujecie więc, że nie możecie go zawieść. Ale musicie jednocześnie być ostrożni, bo tym razem macie do czynienia z niezwykle delikatną sprawą… Ale to nigdy nie powstrzymało takich Detektywów, jak wy, prawda?

  Jak zapewne wydedukowałeś, opowieść Detektywa: Zbrodni L.A. ma miejsce w latach 80-tych, w Los Angeles.
  Detektyw: Zbrodnie L.A. zawiera trzy Talie Spraw, po 35 kart każda (plus jedna karta okładki). Każda sprawa, którą rozegrasz, będzie opierać się przede wszystkim na przeglądaniu tej talii i wyszukiwaniu właściwych kart. Prócz tego przyjdzie ci jeszcze korzystać z Internetu, ale to właśnie talia kart tropów jest duszą każdego scenariusza.
  Plansza do gry jest dwustronna, pozwalając na wprowadzenie dodatkowych mechanik z niektórych sprawach…

  Rozszerzenie zawiera pięć dwustronnych kart postaci, które zapewniają twojemu zespołowi dodatkowe zdolności i umiejętności.

  Detektyw: Zbrodnie L.A. zawiera krótką, 4-stronnicową instrukcję.

  opis rozszerzenia w serwisie Boardgamegeek.com (j.angielski)

  Uwaga! Gra zawiera przekleństwa i opisy przemocy!

  Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa werjsa gry Detektyw: kryminalna gra planszowa.


  Kilka słów od autora:

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Autor: Ignacy Trzewiczek
  Wydawca: Portal Games

  Liczba graczy: 1-5
  Czas gry: 120-180 min. na sprawę
  Wiek: od 16 lat
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.