• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:
  Polecamy

  Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa

  114,90 zł

  Producent: Portal Games
  Kod: 648
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  W świecie współczesnej zbrodni potrzeba zarówno sprawdzonych metod, jak i nowoczesnych technologii, aby rozwiązać sprawę.

  Detektyw: Gra Planszowa
  to w pełni kooperacyjne, wciągające, detektywistyczne przeżycie. To gra wymagająca bystrości i dedukcji, a także całego wolnego wieczoru – pojedyncza rozgrywka może trwać ponad 3 godziny. Proste zasady oznaczają, że nic nie rozprasza twojej uwagi – możesz w pełni oddać się komunikacji w zespole, wytężyć szare komórki i rozwiązać każdą sprawę!


  Detektyw jest wymagającą grą dla 1 do 5 graczy, która opowiada spójną historię. Wcielisz się w niej w członka zespołu śledczych pracujących dla amerykańskiej Państwowej Agencji Detektywistycznej ANTARES. Każdy agent śledczy, posiada unikalne zdolności i zestaw przydatnych umiejętności. Musicie gromadzić informacje, zbierać wskazówki oraz podążać za tropami w odpowiedniej kolejności po to, aby rozwiązać sprawę reprezentowaną przez talię kart. Na końcu gry będziecie odpowiadali na pytania, za które zdobędziecie punkty zwycięstwa. Od liczby zdobytych punktów zależeć będzie wasze zwycięstwo lub porażka.Zmierzysz się z pięcioma różnymi sprawami i będziesz je po kolei rozwiązywać. Razem stworzą one kampanię, która podda twoje umiejętności dedukcji prawdziwej próbie.

  Detektyw nie jest paragrafówką. Nie będzie tutaj finałowego akapitu, który obwieści wasz triumf i podsumuje całą historię. Nie spodziewaj się karty, która sprawi, że wszystko stanie się jasne. Wszystkie informacje są rozproszone pośród wielu różnych kart. Musisz czytać między wierszami, aby zbudować spójne teorie i odnaleźć odpowiedzi na końcowe pytania.  

  Wszyscy gracze dzielą żetony Umiejętności, żetony Stresu oraz żetony Autorytetu we wspólnej Puli żetonów. Oprócz tego, wspólnie korzystacie ze znacznika Czasu, aby zaznaczać upływ czasu w trakcie realizowania wszystkich Akcji. Używać będziemy określenia „Ty”, mając na myśli całą waszą grupę. Będziecie bowiem badać wszystkie poszlaki wspólnie, jako zespół.

  Detektyw jest grą tworzącą kampanię. Wszystkie pięć spraw, które znajdują się w pudełku, tworzą wspólnie jedną zwartą opowieść. W trakcie gry możecie odnaleźć poszlaki, które mogą nie pasować do rozwiązywanej aktualnie sprawy. Niekiedy będą to ślepe zaułki. Jednak czasem, to na co natraficie, będzie przydatne do rozwiązania kolejnych spraw. Nie zniechęcajcie się, gdy nie będziecie w stanie zrozumieć znaczenia konkretnej wskazówki w momencie jej odkrycia. Możliwe jest, że niebawem ta informacja okaże się kluczowa.

  W Bazie Danych Antares (antaresdatabase.com) możesz znaleźć informacje gromadzone przez policję, FBI, wojsko oraz federalne agencje wywiadowcze. Gdy trafisz na postać opatrzoną symbolem „@”, musisz wybrać odpowiednią sekcję w menu, a następnie wprowadzić odpowiednie nazwisko lub numer. 

  Nie wierzysz, że Detektyw: Gra Planszowa to tak dobra gra jak wszyscy mówią? Teraz sam na własnej skórze możesz się przekonać o co tyle szumu, ponieważ wydawca na pierwszą rocznicę wydania gry udostępnił darmową sprawę pod tytułem Przyczyny Naturalne.
  Detektyw: kryminalna gra planszowa - darmowa sprawa
                                                                                                                              
                  
  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com


  Od Autora:

  Omówienie zasad:  Kilka porad na początek:

  Zawartość pudełka:

  ♦ 5 talii spraw (175 kart tropów)
  ♦ plansza
  ♦ 5 kart postaci
  ♦ 1 księga spraw
  ♦ 1 znacznik czasu
  ♦ 1 znacznik dnia
  ♦ 1 znacznik śledczych
  ♦ 15 żetonów autorytetu
  ♦ 10 żeetonów stresu
  ♦ 17 żetonów umiejętności
  ♦ 5 znaczników zużytych zdolności
  ♦ 5 żetonów specjalnych
  ♦ 1 instrukcja

  Liczba recenzji: 2

  RaV

  Data dodania: 08 December 2018

  RECENZJA NIE ZAWIERA SPOILERÓW Gry planszowe nie od dziś nawiązują do literatury o czym mogliśmy ..

  Ocena: 5/5

  TIMIK

  Data dodania: 04 December 2018

  Pierwsze zetknięcie planszy i komputera… Detektyw – kryminalna gra planszowa Wydawnictwo: PORTAL..

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Autor: Ignacy Trzewiczek,Przemysław Rymer,Jakub Łapot
  Wydawca: Portal Games
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 1 - 5
  Wiek: 16+
  Czas gry: 120 - 180 min
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.