English
 • Przechowalnia 0
 • Promocja

  Europe Divided

  189,90 zł 177,90 zł

  Kod: 1858
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  "Gdyby Europa została kiedyś zjednoczona, szczęście, dobrobyt i duma 400 milionów jej mieszkańców nie miałyby granic."
  - Winston Churchill

  Koniec Zimnej Wojny wprowadził całą Europę w epokę szybkiego rozwoju.

  Europa Środkowa i Wschodnia zrzuciły z siebie jarzmo dyktatorskich rządów i zapragnęły umocnić dopiero co odzyskaną, prawdziwą demokrację. Kraje tych regionów postrzegały integrację europejską jako gwarancję, że nie trafią ponownie do rosyjskiej strefy wpływów. Unia Europejska i NATO zapewniały bezpieczeństwo przed zakusami wschodniego mocarstwa, a członkostwo w UE miało być podwaliną przyszłego sukcesu gospodarczego. Rosja – cień dawnej potęgi Związku Radzieckiego – nie mogła zrobić nic, by zahamować wzrost wpływów zachodu.

   I wtedy wszystko się zmieniło.

  Ceny ropy naftowej poszybowały w górę, dając wyczekiwany od dawna zastrzyk wzmacniający rosyjską gospodarkę. Do władzy doszedł Władymir Putin, który – pomimo politycznych zawirowań - nie tylko cieszy się niezmiennie popularnością społeczeństwa, ale jest także jego bohaterem. W 2008 roku wybuchła wojna między Rosją i Gruzją, która otwarcie aspirowała do członkostwa w NATO. Rozpoczęło się odrodzenie rosyjskiej potęgi, która nie zwlekając w swych działaniach zaanektowała Krym w 2014 roku i interweniowała we wschodniej Ukrainie, podkreślając swoje znaczenie w tym regionie.

  W grze planszowej Europe Divided prowadzić będziecie jedną z dwóch potęg: Zachodnią Europę (obejmując kontrolę nad Nato i Unią Europejską) lub Rosję. Polityczne i militarne wpływy graczy będą się ścierać w walce o kontrolę nad Europą Środkową i Wschodnią oraz nad Kaukazem. Europa jest potężna i bogata, ale też zbiurokratyzowana i opieszała w działaniu. Rosji brak tego potencjału, natomiast błyskawicznie potrafi reagować na wszelkie działania w Europie, z dnia na dzień wprowadzając w życie swoje plany.

  Gracze zdobywają punkty poprzez osiąganie politycznej dominacji w spornych regionach Europy Środkowej, Wschodniej i na Kaukazie. Mogą także zyskać punkty za wygrywanie na swoją korzyść historycznych wydarzeń, które miały miejsce w tym regionie. Rozgrywka, oparta na szybkiej mechanice zagrywania kart, jest bogata w historyczne nawiązania, ukazując w pełnym świetle potencjalne ogniska współczesnych kryzysów. Gracze wykorzystują karty poszczególnych krajów do uzyskania wpływów politycznych oraz militarnych, zwiększenia zasobów finansowych oraz zapewnienia obecności swoich wojsk w kluczowych państwach. Elegancki mechanizm zarządzania talią powoduje osłabienie możliwości talii gracza w miarę wzrostu jego wpływów, kreując dylemat pomiędzy chęcią rozwoju, a obawą przed nadmiernym rozciągnięciem wpływów.

  Czy „Aksamitna rewolucja” spowoduje podział Czechosłowacji? Jak zakończy się wojna w Bośni? Gracze zdecydują o przebiegu historii na przełomie XX i XXI wieku.

  Najważniejsze cechy Europe Divided:

  - asymetryczna, pozbawiona losowości rozgrywka

  - unikatowy i aktualny temat współczesnej geopolityki

  - mechanika gry zapewniająca emocje i regrywalność

  - wspaniała szata graficzna i ekskluzywne wykonanie

  Koszulki pasujące na karty do gry Europe Divided:
  rozmiar 80x120 (40 szt.)
  rozmiar 58x88 (60 szt.)

  Opis gry na boardgamegeek.com

  Liczba graczy: 2 
  Wiek graczy: 14+
  Czas gry: 90 minut

  Zawartość pudełka:

  - plansza do gry
  - instrukcja
  - 2 karty pomocy graczy
  - 100 kart 
  - 88 żetonów
  - 36 kostek sześciościennych
  - 10 woreczków strunowych
  - wypraska na elementy

   

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.