English
 • Przechowalnia 0
 • Europe Divided

  189,90 zł
  Kod: 1858
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  "Gdyby Europa została kiedyś zjednoczona, szczęście, dobrobyt i duma 400 milionów jej mieszkańców nie miałyby granic."
  - Winston Churchill

  Koniec Zimnej Wojny wprowadził całą Europę w epokę szybkiego rozwoju.

  Europa Środkowa i Wschodnia zrzuciły z siebie jarzmo dyktatorskich rządów i zapragnęły umocnić dopiero co odzyskaną, prawdziwą demokrację. Kraje tych regionów postrzegały integrację europejską jako gwarancję, że nie trafią ponownie do rosyjskiej strefy wpływów. Unia Europejska i NATO zapewniały bezpieczeństwo przed zakusami wschodniego mocarstwa, a członkostwo w UE miało być podwaliną przyszłego sukcesu gospodarczego. Rosja – cień dawnej potęgi Związku Radzieckiego – nie mogła zrobić nic, by zahamować wzrost wpływów zachodu.

   I wtedy wszystko się zmieniło.

  Ceny ropy naftowej poszybowały w górę, dając wyczekiwany od dawna zastrzyk wzmacniający rosyjską gospodarkę. Do władzy doszedł Władymir Putin, który – pomimo politycznych zawirowań - nie tylko cieszy się niezmiennie popularnością społeczeństwa, ale jest także jego bohaterem. W 2008 roku wybuchła wojna między Rosją i Gruzją, która otwarcie aspirowała do członkostwa w NATO. Rozpoczęło się odrodzenie rosyjskiej potęgi, która nie zwlekając w swych działaniach zaanektowała Krym w 2014 roku i interweniowała we wschodniej Ukrainie, podkreślając swoje znaczenie w tym regionie.

  W grze planszowej Europe Divided prowadzić będziecie jedną z dwóch potęg: Zachodnią Europę (obejmując kontrolę nad Nato i Unią Europejską) lub Rosję. Polityczne i militarne wpływy graczy będą się ścierać w walce o kontrolę nad Europą Środkową i Wschodnią oraz nad Kaukazem. Europa jest potężna i bogata, ale też zbiurokratyzowana i opieszała w działaniu. Rosji brak tego potencjału, natomiast błyskawicznie potrafi reagować na wszelkie działania w Europie, z dnia na dzień wprowadzając w życie swoje plany.

  Gracze zdobywają punkty poprzez osiąganie politycznej dominacji w spornych regionach Europy Środkowej, Wschodniej i na Kaukazie. Mogą także zyskać punkty za wygrywanie na swoją korzyść historycznych wydarzeń, które miały miejsce w tym regionie. Rozgrywka, oparta na szybkiej mechanice zagrywania kart, jest bogata w historyczne nawiązania, ukazując w pełnym świetle potencjalne ogniska współczesnych kryzysów. Gracze wykorzystują karty poszczególnych krajów do uzyskania wpływów politycznych oraz militarnych, zwiększenia zasobów finansowych oraz zapewnienia obecności swoich wojsk w kluczowych państwach. Elegancki mechanizm zarządzania talią powoduje osłabienie możliwości talii gracza w miarę wzrostu jego wpływów, kreując dylemat pomiędzy chęcią rozwoju, a obawą przed nadmiernym rozciągnięciem wpływów.

  Czy „Aksamitna rewolucja” spowoduje podział Czechosłowacji? Jak zakończy się wojna w Bośni? Gracze zdecydują o przebiegu historii na przełomie XX i XXI wieku.

  Najważniejsze cechy Europe Divided:

  - asymetryczna, pozbawiona losowości rozgrywka

  - unikatowy i aktualny temat współczesnej geopolityki

  - mechanika gry zapewniająca emocje i regrywalność

  - wspaniała szata graficzna i ekskluzywne wykonanie

  Koszulki pasujące na karty do gry Europe Divided:
  rozmiar 80x120 (40 szt.)
  rozmiar 58x88 (60 szt.)

  Opis gry na boardgamegeek.com

  Liczba graczy: 2 
  Wiek graczy: 14+
  Czas gry: 90 minut

  Zawartość pudełka:

  - plansza do gry
  - instrukcja
  - 2 karty pomocy graczy
  - 100 kart 
  - 88 żetonów
  - 36 kostek sześciościennych
  - 10 woreczków strunowych
  - wypraska na elementy

   

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.