• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:
  Klub Kultury Łokietek

  Mr. Dawid - Mistrz Gry  Planszeo - gry planszowe dla każdego


  I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne  Planszove.pl - porównywarka gier planszowych

  This War of Mine (PL)

  199,90 zł 189,90 zł

  Producent: Galakta
  Kod: 326
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Miasto od wielu już dni znajduje się pod oblężeniem. Brakuje podstawowych rzeczy potrzebnych do przeżycia - wody, jedzenia, leków... Każdy dzień to żmudna walka o przetrwanie. Moralność zaczyna schodzić na dalszy plan – głęboko ukryte instynkty zaczynają brać górę nad typowo ludzkimi odruchami. Cała okolica to jedno wielkie gruzowisko poznaczone mniej lub bardziej rozpoznawalnymi ruinami. Podczas wypraw można znaleźć w nich przydatne pozostałości, sprzęty, które nie przydadzą się już ich byłym właścicielom, lub rzeczy, które ktoś pozostawił w pośpiechu uciekając. Jednak każdy wypad poza stosunkowo bezpieczne mury naszego domu wiąże się z dużym ryzykiem. A jeśli spotkasz oddział żołnierzy? Albo inną zdesperowaną grupę? Jak się zachowasz? Jak zachowają się oni? Pamiętaj... tutaj nie ma bohaterów... wszyscy zginęli.

  Tak właśnie wyglądają realia przedstawione w This War of Mine. Ta nietypowa gra planszowa, stworzona na podstawie bestsellerowej gry komputerowej 11 Bit Studios, w niczym nie przypomina tego, co znacie z innych planszówek. Każda runda to desperacka walka o przetrwanie. Każdy dzień, który uda Wam się przeżyć przyniesie wiele niespodziewanych zdarzeń, trudne moralne wybory, zarządzenie kurczącymi się w zastraszającym tempie zasobami, próby ulepszenia waszego schronienia i nocne wypady z duszą na ramieniu oraz lunetą snajpera wypatrującą najmniejszego ruchu pośród zgliszcz zruinowanych budynków. Wspomnieliśmy o wyborach... oh, tych jest wiele i nigdy nie wiecie jaki efekt przyniosą wasze działania... Obrabujecie napotkaną rodzinę z ostatnich zapasów? A może zabierzecie im tylko część? A może okażecie dobre serce i oddacie im swoje drogocenne znaleziska, które mogą uratować wam życie? Każda decyzja ma swoje konsekwencje i nie jesteście w stanie przewidzieć jaki ciąg zdarzeń ona zainicjuje.

                  


  This War of Mine: Gra planszowa to całkowicie innowacyjne podejście do rozgrywki. Zaimplementowany został tutaj system Open&Play, dzięki któremu możecie rozpocząć grę od razu po wyjęciu jej z pudełka i rozłożeniu na stole – gra została przygotowana tak, aby wszystko było intuicyjne i zrozumiałe już przy pierwszym do niej podejściu. W trakcie dni spędzonych w ruinach miasta będziecie wspólnie decydowali o losach postaci, którymi pokierujecie – czy ukrywać się będziecie w zgliszczach i przymierając głodem będziecie poszukiwali resztek jedzenia w opuszczonych domach i magazynach? A może spróbujecie wyhodować swoje własne rośliny? Albo złapiecie chociaż jakiegoś szczura? W końcu to też źródło pożywienia... Może spróbujecie zając się handlem? Podobno na produkcji domowego bimbru można nieźle zarobić... Ktoś z was może też wpadnie na to, żeby z kilku desek zmontować jakieś łóżko? Można by wtedy odpocząć po nocnym wypadzie i szybciej zbić trawiącą chorego gorączkę. Jest wiele możliwości a każda z nich wpłynie w znaczący sposób na to co wydarzy się dalej i czy uda wam się przeżyć w trawionym wojną mieście.

  Osią i sercem gry jest Księga Skryptów – ponad 1900 opowieści, które sprawią, że żadna gra nie będzie taka sama. W czasie rozgrywki na pewno zdarzy się, że zostaniecie odesłani do jej stronnic. Znaleźliście podejrzanie wyglądający schowek pełen zapasów? Spotkaliście matkę poszukującą swojego dziecka? A może starszego człowieka, który pilnie potrzebuje lekarstw? Skonsultujcie się z odpowiednim skryptem, żeby zobaczyć, jak przebiegnie wydarzenie. Co więcej, skryptom towarzyszyć będą wybory, przeszukacie skrytkę, czy odejdziecie stąd co szybciej, spodziewając się podstępu? Pomożecie zrozpaczonej kobiecie, pocieszycie ją dobrym słowem, czy uznacie, że to nie wasza sprawa i nie będziecie się mieszać w cudze troski? A co ze staruszkiem? Poratujecie go znalezionymi zapasami, czy oddalicie się co szybciej, bez cienia współczucia, bojąc się zarazić nieznaną chorobą? Jak już wspominaliśmy, każdy wybór ma swoje konsekwencje, które wpłyną na dalszą rozgrywkę... wybierzcie więc mądrze i bądźcie ostrożni - ta krowa która pojawiła się znikąd na ulicy może być przynętą snajpera... z drugiej strony gdyby udało wam się ją sprowadzić do domu, być może rozwiązalibyście problem pożywienia...  Wojna nadchodzi i nie jesteś na nią gotowy. Nikt i nic nie jest w stanie przygotować człowieka na takie piekło. Czy zdołasz przeżyć i zachować godność... czy po prostu przeżyjesz, nie zważając na koszty i swoje człowieczeństwo? Jak potoczą się twoje losy? Czy twoi towarzysze przetrwają? Czy wykorzystasz ich by przetrwać samemu? This War of Mine: Gra planszowa przyniesie jedne z najtrudniejszych dylematów jakie napotkałeś w swoim życiu...

  Koszulki pasujące na karty do gry This War of Mine:
  Standard Card Game (200szt.)

  Autor: Michał Oracz, Jakub Wiśniewski
  Wydawca: Galakta
  Wydanie: Polskie

  Liczba graczy: 1 - 6
  Wiek Graczy: od 18 lat
  Czas gry: 120 min

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.