• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook
  Współpracujemy z:

  Kolejka - Gra planszowa

  74,90 zł

  Producent: Trefl
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Czy masz odwagę zmierzyć się z codziennością lat 80?

                                           

  Gra planszowa „Kolejka” opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadanie graczy (od 2 do 5) wydaje się proste. Muszą wysłać swoją, złożona z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste…

  Gracze ustawiają swoje pionki w kolejkach, nie wiedząc z początku do którego sklepu zostanie dostarczony towar. Napięcie rośnie, gdy odsłania się karty dostawy towaru i okazuje się, że kart towaru starczy tylko dla kilku szczęśliwców, stojących najbliżej drzwi do sklepu. Kolejka zaczyna napierać na drzwi, bo każdy chce być pierwszy. Do przepychania się w kolejce gracze używają zagrywanych z ręki kart kolejki, takich jak: „Matka z dzieckiem na ręku”, „Pan tu nie stał” czy „Towar spod lady”. Muszą jednak uważać na „Remanent”, „Pomyłkę w dostawie” oraz na stojące w każdej kolejce czarne pionki – spekulantów. Z zakupami wrócą do mieszkania tylko ci, którzy najsprawniej wykorzystali trzymane w ręku karty kolejki.

                                                                    


  Na kartach towaru przedstawiono zdjęcia sześćdziesięciu oryginalnych przedmiotów z czasów PRL. W sklepach znajdziemy między innymi buty „Relaks”, wodę toaletową „Przemysławkę”, herbatę „Popularną” oraz wiele innych trudno dostępnych dóbr. Na osiedlu jest też bazar, gdzie można kupić wszystko, ale trzeba słono zapłacić. Chyba że uda się dogadać z przekupką... W tej historycznej grze planszowej trzeba nieźle kombinować, żeby zdobyć upragniony towar.

                                                                               
                     
  Zawartość pudełka:
  ♦ dwie tekturowe plansze do gry
  ♦ 32 drewniane pionki w 8 kolorach
  ♦ 50 kart kolejki w 5 kolorach
  ♦ 5 kart listy zakupów
  ♦ 60 kart towarów w 5 kolorach
  ♦ 15 kart dostawy towaru w 5 kolorach
  ♦ 5 kart pomocy graczy w 5 kolorach

  Liczba recenzji: 1

  Dominika Wylezińska

  Data dodania: 31 January 2018

  Świetna gra dla całej rodziny, zasady są w miarę proste a nawet jeśli młodsi nie zrozumieją dziadkow..

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję
  Autor: Karol Madaj
  Wydawca: Instytut Pamięci Narodowej, Trefl
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 2 - 5
  Wiek graczy: od 12 lat
  Czas gry: 60 min
  Klienci polecają również:
  Akceptuję
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.