English
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaGRY PLANSZOWEFantasyLibertalia: Wichry Galecrest
  Promocja

  Libertalia: Wichry Galecrest

  189,90 zł 172,90 zł

  Kod: 4320
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  W świecie Galecrest podniebni piraci postawili żagle, by wyruszyć z wiatrem w poszukiwaniu przygody, skarbów i sławy. Jako admirał obejmiesz dowodzenie nad nader liczną i charakterystyczną załogą, tak samo jak twoi przeciwnicy, dowodzący innymi statkami pirackiej floty. Każdego dnia twoja flota przybija do innej wyspy, na którą wysyłasz członka załogi, by zdobył dla ciebie część łupu. I masz nadzieję, że powróci, by powiększyć twoją kolekcję postaci.

  Libertalia: Wichry Galecrast pierwszy raz pojawiła się na rynku gier w roku 2012. Dziesięć lat później świętujemy ten oryginalny projekt, wydając poprawioną i rozszerzoną edycję, z nowymi grafikami, 40 postaciami na gracza, systemem reputacji do rozstrzygania remisów, odświeżonymi żetonami łupu, solidnym trybem solo i wieloma innymi dodatkami.

  Opis i cel gry:

  Gra w Libertalię składa się z trzech wypraw (rund). Przed każdą wyprawą gracze zyskują taki sam zestaw 6 postaci. Każdego dnia, podczas wyprawy, gracze jednocześnie wybierają 1 postać ze swojej ręki i zagrywają ją. Postaci układane są na wyspie zgodnie ze swoją rangą, od najniższej do najwyższej (remisy rozstrzyga reputacja gracza). Gracze aktywują zdolności dnia tych postaci w kolejności od najniższej rangi, następnie aktywują zdolności zmierzchu oraz wybór żetonów łupu w kolejności od najwyższej rangi, a postacie przechodzą na statki graczy. Na końcu aktywują się zdolności nocy postaci na statkach.

  Na koniec wyprawy gracze aktywują zdolności kotwicy postaci i zyskują ich żetony łupu oraz dublony. Następnie odrzucają te postaci, a także żetony łupu oraz dublony, pozostawiając jedynie niezagrane karty postaci na swojej ręce. Na koniec trzeciej wyprawy gracze ujawniają finalną punktację, by zdecydować, kto przejdzie do historii jako najbogatszy z piratów.

  Lista zmian w stosunku do pierwotnej wersji:

  • Więcej postaci: Teraz postaci jest 40 zamiast 30
  • Zdolności żetonów: Każdy typ żetonu łupu posiada teraz odpowiadający mu dwustronny kafelek łupu, który określa zyski z żetonu.
  • Losowane i zagrywane postaci: Gracz zaczyna z 6 postaciami na ręce i zagrywa 4 z nich podczas pierwszej wyprawy, następnie zyskuje 6 kolejnych postaci i zagrywa 5 z nich podczas drugiej wyprawy, aż wreszcie zyskuje kolejne 6 postaci i zagrywa 6 z nich podczas trzeciej wyprawy.
  • Reputacja: Prosty tor reputacji zastąpił wcześniejsze zasady rozstrzygania remisów.
  • Informacje ukryte i jawne: Kafelki łupu są teraz dwustronne, przez co łatwiej przygotować grę, ale trudniej je ukryć – teraz są one jawne przez całą grę. Każdy gracz liczy zgromadzone bogactwo za pomocą tarczy punktacji, która zastąpiła planszę w oryginalnej grze (nadal jest to informacja jawna).
  • Stos kart odrzuconych (cmentarz): Każdy gracz posiada teraz własny cmentarz, na który odkłada postaci odrzucone podczas wyprawy i na koniec wyprawy.
  • Wariant dla 2 graczy: dzięki kafelkowi Kadeta, który daje dodatkowy wybór jednemu z graczy, gra jest teraz bardziej zbliżona do gry dla 3 graczy (bez wykorzystania bota).
  • Tryb solo: Z pomocą Automy możliwe jest teraz rozgrywanie Libertalii jako gry jednoosobowej.
  Opis gry Libertalia: Wichry Galecrest w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Koszulki pasujące do gry:
  Classic card game (280 szt.)

  Projekt: Paolo Mori
  Grafika: Lamaro Smith


  Liczba graczy: 1-6 graczy
  Wiek graczy: 14+
  Czas gry: 45-60 minut

  Trailer gry:

  Zawartość pudełka:
  - 48 żetonów łupu
  - 1 woreczek
  - 7 kafelków łupu
  - 240 kart postaci (63x88mm, 40 na gracza)
  - 1 kafelek kadeta (tryb dla 2 graczy)
  - 6 drewnianych znaczników reputacji
  - 54 dublony (kartonowe monety)
  - 1 pudełko na skarby z pokrywką
  - 6 kafelków cmentarza
  - 6 tarcz punktacji
  - 39 kart trybu solo Automy (63x88mm)
  - 1 karta pomocy Automy (63x88mm)
  - 4 zastępcze kafelki łupu Automy
  - 1 dedykowana wypraska (mieszcząca karty w koszulkach i bez)


  Liczba recenzji: 3

  Patrycja Skrzypkowska

  Data dodania: 11 October 2022

  Sorki, pierwsza opinia urwana :( Szukałam gry nieskomplikowanej w zasadach, z negatywną interakcją, na więcej niż 4 osoby, ale też z trybem solo. Musiała cieszyć oko, być regrywalna i oczywiście dawać satysfakcję z grania :) I znalazłam takie oto cudo :) Libertalia to gra, której trochę się bałam myśląc, że jest zbyt banalna i losowa. I fakt, jest dość losowa, ale na pewno nie banalna ! Grałam na trzy osoby i solo. Każdy z tych wariantów dał mi dużo frajdy. Ostatnio rozegrałam partyjkę z geekami ;) i niesamowicie przypadła do gustu. Jednym słowem, gra dla każdego kto nie boi się piratów :) Dodatkowy plus za wypraskę ! Bardzo polecam

  Ocena: 5/5

  Wiejson

  Data dodania: 11 October 2022

  Gra kupiona spontanicznie, w której z żoną zakochaliśmy się dwukrotnie. Z racji, że gramy głównie w gry mózgotrzepy, czyli takie, w których przez dobre 3 godziny, umysł nie ma nawet chwili na odpoczynek, to bardzo się ucieszyliśmy, że tym razem mamy przyjemną grę z nutką negatywnej interakcji, przy której można się odprężyć i zagrać z gośćmi, którzy nie mają połowy dnia na tłumaczenie im niekończących się zasad. Jakbym tu skończył, to dałbym ocenę ⅘, ale nic bardziej mylnego! Po dwóch rozgrywkach oczywiście naturalnie zaczęliśmy się doszukiwać nadmiernych taktyk, kombinowania jak połączyć działanie kart i przewidzieć co przeciwnik zagra w tej turze. Doszła do tego psychologia gry, niczym w pokerze i w ten sposób zamiast zacząć się nudzić “luźną grą”, zaczęliśmy coraz głębiej wchodzić w taktykę i rozgryzanie przeciwnika, nie psując przy tym dobrej zabawy mniej zaawansowanym graczom, którzy również mocno polubili ten piracki tytuł! Kolejny wielki plus to wykonanie! Karty grube i wykonane z materiału przypominającego kultowe amerykańskie Bicycle, używane w większości kasyn w Stanach oraz przez większość iluzjonistów. Ponadto pięknie wykonane grafiki, lniany woreczek z przyjemnymi w dotyku ciężkimi kafelkami i idealnie rozplanowane pudełeczko z wypraską na talie i zamykanym “skarbcem” na żetony monet. Nic nie lata po pudełku. Polecam Libertalię WICHRY Galercest cieplutko, Wiejson

  Ocena: 5/5

  Patrycja Skrzypkowska

  Data dodania: 01 October 2022

  Szukałam gry nieskomplikowanej w zasadach, z negatywną interakcją, na więcej niż 4 osoby, ale też z trybem solo. Musiała cieszyć oko, być regrywalna i oczywiście dawać satysfakcję z grania

  Ocena: 4/5

  Napisz recenzję
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.