English
 • Przechowalnia 0
 • Strona głównaGRY PLANSZOWEFantasyWładca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

  Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

  349,90 zł
  Producent: Rebel
  Kod: 1175
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.


  "A droga wiedzie w przód i w przód
  Choć zaczęła się tuż za progiem –
  I w dal przede mną mknie na wschód,
  A ja wciąż za nią – tak jak mogę…
  Skorymi stopy za nią w ślad –
  Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
  Gdzie strumień licznych dróg już wpadł…
  A potem dokąd? – rzec nie mogę."
         - Piosenka Bilbo Bagginsa

  W grze planszowej Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie wcielacie się w bohaterów ze świata wykreowanego w powieściach J.R.R. Tolkiena i przemierzacie Śródziemie, przeciwstawiając się siłom Mrocznego Władcy. We wciągającej kampanii, która prowadzi przez legendarne wzgórza, doliny, lasy i jaskinie, będziecie walczyć z bandami niegodziwych łotrów, dokonywać śmiałych wyborów i mierzyć się ze złem, które zagraża całej krainie i jej mieszkańcom.

  Każda rozgrywka w Podróże przez Śródziemie to przygoda wchodząca w skład szerszej kampanii. Będziecie przeszukiwać rozległe i niezwykłe tereny Śródziemia, a korzystając ze swoich umiejętności, spróbujecie sprostać przeróżnym wyzwaniom, które na Was tutaj czekają. Gdy wraz z innymi bohaterami będziecie eksplorować otaczającą dzicz czy walczyć z czyhającymi na Was siłami ciemności, darmowa aplikacja odsłoni przed Wami mroczne lasy, spokojne polany i pradawne, podziemne komnaty, a także kontrolować będzie napotykanych wrogów. Bez względu na to, czy zapuścicie się w ostępy w pojedynkę, czy z kompanami u boku, możecie zapisać się na kartach historii Śródziemia, jako jego najznamienitsi bohaterowie.

  W rozgrywce w Podróże przez Śródziemie niezwykle ważna jest drużyna, którą tworzą wybrane przez Was postacie. Każdy z sześciu bohaterów dołączonych do zestawu podstawowego jest wyjątkowy i stanowi niepowtarzalne połączenie siły, mądrości, ducha i sprytu – cech, które ujawnią się i pomogą Wam podczas każdej przygody. Krasnolud Gimli na przykład, pali się do walki, a jego niezwykła siła i duch przydają się w konfrontacji z orkami czy innymi wrogami pojawiającymi się na jego drodze. Natomiast niewielkich rozmiarów hobbit, Bilbo Baggins, zazwyczaj unika walk. Dzięki bystremu umysłowi i wrodzonemu sprytowi, nie potrzebuje jednak ochrony innych postaci – może skryć się w cieniu i zostać włamywaczem, który nie tak łatwo ulega strachowi. 
  „Niebezpiecznie wychodzić za własny próg, mój Frodo! Trafisz na gościniec i jeżeli nie powstrzymasz swoich nóg, ani się spostrzeżesz, kiedy cię poniosą”.
  – Bilbo Baggins

  Wasza podróż rozpoczyna się, gdy wybierzecie swojego bohatera oraz jego rolę. Czekają na Was dzikie wzgórza, okryte mgłą góry, rozległe równiny i mroczne lasy Śródziemia. Nikt nie wie, co czai się na Was za kolejnym zakrętem, czy krzewem Królewskiego Ziela…

  W pierwszym scenariuszu kampanii dowiadujecie się, na czym polega gra Podróże przez Śródziemie i poznajecie mapę podróży po Śródziemiu. Jest to zestaw bogato ilustrowanych, dwustronnych kafelków, które umieszczacie na planszy podczas eksploracji. Od kafelków mapy podróży zależy to, jak rozwinie się Wasza przygoda – jest niemal nieskończenie wiele kombinacji miejsc, w których możecie się znaleźć. Możecie na przykład wędrować przez pradawny las, przeszukiwać starożytne ruiny albo szperać w ciemnych jaskiniach czy ukrytych pod ziemią krasnoludzkich salach.  "Ponad gór omglony szczyt

  Lećmy, zanim wstanie świt,
  By jaskiniom, lochom, grotom
  Czarodziejskie wydrzeć złoto!"
  - pieśń krasnoludów


  Ziemie Arnoru należały ongiś do starożytnych królestw, po których pozostały tylko ruiny. Nieliczne, rozproszone Wolne Ludy, które wciąż je zamieszkują, żyją w zgodzie z naturą. Za słabo strzeżonymi granicami zbiera się nieznana ciemność. Tylko niewielka grupa odrzuconych Strażników zauważyła zagrożenie.

  W przeciągu ostatnich miesięcy przez Eriador przetoczyła się fala kradzieży, od Białych Wież Emyn Beriad po stare ruiny na Wichrowym Czubie. Nie dalej jak dwa tygodnie temu z Domu Mathom w Shire zniknęło nocą wiele ze starych skarbów. Waga tych kradzieży może być znikoma, ale czuję, że kryją się za nimi cienie.

  Dajcie się porwać serii przygód rozgrywających się w krainach Śródziemia. Każda z nich jest częścią większej kampanii - Kości Arnoru, w trakcie której zawędrujecie do przeróżnych zakątków tolkienowskiego świata. W ramach tej kampanii, składającej się z czternastu przygód, będziecie musieli rozwiązywać zagadki, pokonywać wrogów, odnajdywać zaginione artefakty i dowiedzieć się, jakie zagrożenie tym razem czai się na Wolne Ludy. Możecie szukać zaginionych skarbów albo podążać za zapomnianą wiedzą, a gra Podróże przez Śródziemie będzie Was na każdym kroku zaskakiwała, oferując regrywalne przygody i dostosowując do danego scenariusza napotykanych wrogów i sprzymierzeńców, zdarzenia, które będą nękać bohaterów, a nawet rozmiar i ułożenie mapy. Kampania wyróżnia się nie tylko pojedynczymi przygodami, ale także rozwidlającą się fabułą i licznymi zadaniami pobocznymi. Gdy połączycie to wszystko z możliwością rozwoju, poprzez urozmaicanie tali umiejętności bohaterów, ulepszania ich mocy, znajdowaniem nowych przedmiotów oraz tytułów, szybko odkryjecie, że bez względu na to, jak wiele razy rozegracie całą kampanię, za każdym razem spotka Was coś nowego.
  "Przygody! To znaczy: nieprzyjemności, zburzony spokój, brak wygód. Przez takie rzeczy można się spóźnić na obiad.
  "
  - Bilbo Baggins

  Zapraszamy więc Was do Śródziemia, krainy pełnej elfów, hobbitów, krasnoludów oraz tych mroczniejszych postaci - łotrów, goblinów i orków. Do miejsca, gdzie z pewnością nie zaznacie nudy, a opowiadana tutaj historia i przeżywane na wiele różnych sposobów przygody wciągną Was niczym koło młyńskie w Hobbitonie. Władca Pierścieni: Podróże Przez Śródziemie, to wspaniała gra dla wszystkich śmiałków żądnych przygód spod znaku magi i miecza!

  Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com (j. angielski)

  Zapowiedź gry na stronie wydawcy polskiej wersji

  Pasujące koszulki:
  Mini American 41 x 63 mm (337 szt.) - Paladin Galahad lub Rebel Mini American
  Tarot 70 x 120 mm (6 szt.) - Paladin Bors lub Rebel Tarot

  Do gry w Podróże przez Śródziemie wymagana jest darmowa cyfrowa aplikacja. Znajdziesz ją w Amazon™ Appstore, Apple iOS App Store™, Google Play™ lub na Steamie®.

  Film promocyjny:
  Zawartość pudełka:

  ♦ kompendium zasad
  ♦ instrukcja
  ♦ 22 dwustronne kafelki mapy
  ♦ 28 kart obrażeń
  ♦ 28 kart strachu
  ♦ 6 kart bohaterów
  ♦ 83 karty przedmiotów
  ♦ 15 kart atutów
  ♦ 2 dwustronne mapy potyczki
  ♦ 21 kart tytułów
  ♦ 30 kart umiejętności podstawowych
  ♦ 30 kart umiejętności bohaterów
  ♦ 72 karty ról
  ♦ 20 kart słabości
  ♦ 10 kart terenu
  ♦ 31 plastikowych figurek
  ♦ 30 żetonów terenu
  ♦ 12 sztandarów wrogów
  ♦ 12 plastikowych podstawek
  ♦ 84 inne żetony

  Liczba opinii: 3

  Walitor

  Data dodania: 31 October 2022

  Moja recenzja to przedstawienie gry z perspektywy osoby, która ukończyła całą kampanie w zespole 3 osobowym. Po otwarciu pudełka, elementy znajdujące w środku robią bardzo przyjemne wrażenie. Ilość kart jest naprawdę duża, figurki świetnie wykonane, kafle terenu bardzo dobrej jakości. Kampania prowadzona jest w aplikacji, cały postęp śledzony jest na bieżąco. Przygotowanie do gry to przyjemny element, zapoznanie z postaciami, zapoznanie z ekwipunkiem, zdolnościami. Czuć, że każdy bohater jest inny i posiada swój unikalny playstyle. Przejście pierwszego scenariusza, upłynęło pod znakiem świetnej przygody, eksploracji i walki. Niestety pojawił się także zgrzyt- układanie kafli terenu. Czynność ta jest super irytująca, szukanie po numerach elementów o nieregularnym kształcie, ustawianie ich dobrą stroną, tylko po to żeby ostatecznie liczyła się tylko ilość pól na nich. Łatwiej Gollumowi zdobyć pierścień, niż szybko znaleźć odpowiedni kafelek w tej grze. Mimo wszystko pełni entuzjazmu przechodziliśmy kolejne scenariusze, bawiąc się naprawdę dobrze, mniej więcej do połowy gry, kiedy to rozgrywka stała się mało satysfakcjonująca. Rozwój postaci nie sprawiał specjalnej radości ze względu na to, że nie stawia on przed graczem specjalnego wyboru. Raz wybraną kartę, można później wyrzucić ze zwrotem 100% punktów. Ulepszanie przedmiotów, również nie jest niczym szczególnym, zwyczajny wybór 1 z 2 elementów, po pewnym czasie w grze. Znajdowanie nowych przedmiotów również było rzadkością. Połączenie tego wszystkiego w całość, skutkowało tym, że po prostu gramy 3-4 scenariusze, identycznym zestawem przedmiotów, potem je ulepszamy, bo gra mówi, że możemy je ulepszyć. Brak elementu, który sprawiałby że eksploracja w poszukiwaniu nowych przedmiotów byłaby satysfakcjonująca. Testy umiejętności jak i sama walka są OK, zamiast klasycznego rzutu kostką mamy karty z sukcesami, na dodatek ułożeniem kart można lekko manipulować.. i bardzo dobrze. Nie chciałbym, aby o tym, że Legolas ustrzeli więcej orków niż trafi pod topór Gimliego, decydował ślepy los. Mimo wszystko nie sposób uciec od wrażenia, że świat przedstawiony w grze jest generycznym fantasy, które bez książkowych postaci niczym by się nie wyróżniało. Ciężko stwierdzić komu poleciłbym te grę, fani LOTR, mogą się nieco zawieźć, z kolei entuzjaści fantasy nie zjadą tutaj niczego wyróżniającego się. Dałbym 2/10, ale przy obecnej skali byłoby to 1/5, dlatego myślę, że 2/5 to uczciwa ocena. Walitor

  Ocena: 2/5

  Szymon Adamus

  Data dodania: 31 October 2022

  Moja recenzja to przedstawienie gry z perspektywy osoby, która ukończyła całą kampanie w zespole 3 osobowym. Po otwarciu pudełka, elementy znajdujące w środku robią bardzo przyjemne wrażenie. Ilość kart jest naprawdę duża, figurki świetnie wykonane, kafle terenu bardzo dobrej jakości. Kampania prowadzona jest w aplikacji, cały postęp śledzony jest na bieżąco. Przygotowanie do gry to przyjemny element, zapoznanie z postaciami, zapoznanie z ekwipunkiem, zdolnościami. Czuć, że każdy bohater jest inny i posiada swój unikalny playstyle. Przejście pierwszego scenariusza, upłynęło pod znakiem świetnej przygody, eksploracji i walki. Niestety pojawił się także zgrzyt- układanie kafli terenu. Czynność ta jest super irytująca, szukanie po numerach elementów o nieregularnym kształcie, ustawianie ich dobrą stroną, tylko po to żeby ostatecznie liczyła się tylko ilość pól na nich. Łatwiej Gollumowi zdobyć pierścień, niż szybko znaleźć odpowiedni kafelek w tej grze. Mimo wszystko pełni entuzjazmu przechodziliśmy kolejne scenariusze, bawiąc się naprawdę dobrze, mniej więcej do połowy gry, kiedy to rozgrywka stała się mało satysfakcjonująca. Rozwój postaci nie sprawiał specjalnej radości ze względu na to, że nie stawia on przed graczem specjalnego wyboru. Raz wybraną kartę, można później wyrzucić ze zwrotem 100% punktów. Ulepszanie przedmiotów, również nie jest niczym szczególnym, zwyczajny wybór 1 z 2 elementów, po pewnym czasie w grze. Znajdowanie nowych przedmiotów również było rzadkością. Połączenie tego wszystkiego w całość, skutkowało tym, że po prostu gramy 3-4 scenariusze, identycznym zestawem przedmiotów, potem je ulepszamy, bo gra mówi, że możemy je ulepszyć. Brak elementu, który sprawiałby że eksploracja w poszukiwaniu nowych przedmiotów byłaby satysfakcjonująca. Testy umiejętności jak i sama walka są OK, zamiast klasycznego rzutu kostką mamy karty z sukcesami, na dodatek ułożeniem kart można lekko manipulować.. i bardzo dobrze. Nie chciałbym, aby o tym, że Legolas ustrzeli więcej orków niż trafi pod topór Gimliego, decydował ślepy los. Mimo wszystko nie sposób uciec od wrażenia, że świat przedstawiony w grze jest generycznym fantasy, które bez książkowych postaci niczym by się nie wyróżniało. Ciężko stwierdzić komu poleciłbym te grę, fani LOTR, mogą się nieco zawieźć, z kolei entuzjaści fantasy nie zjadą tutaj niczego wyróżniającego się. Dałbym 2/10, ale przy obecnej skali byłoby to 1/5, dlatego myślę, że 2/5 to uczciwa ocena. Walitor

  Ocena: 2/5

  Kacper Król

  Data dodania: 10 October 2022

  Władca Pierścieni - Podróże przez Śródziemie to gra w której rozegraliśmy już kilka kampanii, sprawdzając różne kombinacje ról/bohaterów i za każdym razem bawiliśmy się świetnie. Przygoda potrafi być wymagająca - niejednokrotnie żałowaliśmy swoich wyborów co jeszcze bardziej potęgowało chęć powtórzenia danej przygody. Zabawna i wciągająca historia, twoje decyzje mają znaczenie na przestrzeni całej kampanii awansowanie postaci jest satysfakcjonujące i wymaga podejmowania własnych decyzji - a także wyboru nowego sprzętu. Po rozegraniu kilku misji można od razu odczuć różnice w "sile" swoich bohaterów oraz poznać faktyczną role w której owa postać najlepiej się sprawuje. Zastąpienie kości systemem testowym jest o wiele ciekawsze i nie polega tylko i wyłącznie na szczęściu, możliwości manipulacji talią są na tyle rozbudowane że powinny zaspokoić laika jak i doświadczonego fana gier planszowych. Serdecznie polecam grę dla wszystkich fanów wspólnych zmagań, myślę też, że jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz przyjaciół, którzy kochają Władce Pierścieni lub klimat Fantasy, ale nie mieli wcześniej okazji zagrać w grę kooperacyjną. Po zakupieniu dodatków gra nabiera dodatkowego kolorytu, dla nas 10/10.

  Ocena: 5/5

  Napisz recenzję

  Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

  Wydawca: Rebel
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 1 - 5 osób
  Wiek graczy: od 14 lat

  Czas gry: ok. 60 minut

  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Sklep internetowy dragoneye.pl to sklep z grami oferuje gry planszowegry karciane dla dorosłych gry imprezowe inacze gry dla par, gry biznesowegry fabularne oraz gry paragrafowe. Nasz sklep to też sklep z grami karcianymi w tym sklep internetowy z grami planszowymi, w ofercie są gry take jak pokemon, warhammer, magic the gathering, Marvel, Star Wars, Władca Pierścieni, Wiedźmin, Monopoly, Scrable. Jedym z najlepszych produktów jest gra planszowa, gra planszowa dla dzieci, gry bitewne, posiadamy w naszym sklepie najlepsze gry planszowe, w tym gry strategiczne, gry edukacyjne, gry rodzinne. Jeżeli interuje Cię zabawa gry, gry dla dzieci, to nasz sklep z grami dla dzieci, sprosta twoim wymaganiom, bo nasz gry sklep internetowy to jedyne takie miejsce dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.
  Dbamy o Twoją prywatność

  Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możemy wykorzystywać pliki cookies własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, również w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Możesz zaakceptować wykorzystanie wszystkich tych plików lub dostosować użycie plików do swoich preferencji.

  Dbamy o Twoją prywatność

  Pliki cookies i pokrewne im technologie umożliwiają poprawne działanie strony i pomagają dostosować ofertę do Twoich potrzeb. Możemy wykorzystywać pliki cookies własne oraz naszych partnerów w celach analitycznych i marketingowych, również w celu dopasowania treści reklamowych do Twoich preferencji. Możesz zaakceptować wykorzystanie wszystkich tych plików lub dostosować użycie plików do swoich preferencji.

  ZarzÄ…dzaj cookies

  Niezbędne pliki cookie
  Korzystanie przez nas z niezbędnych plików cookie jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania strony internetowej. Pliki te są instalowane w szczególności na potrzeby zapamiętywania sesji logowania lub wypełniania formularzy, a także w celach związanych ustawieniem opcji prywatności.
  Analityczne pliki cookie
  Analityczne pliki cookie umożliwiają sprawdzenie liczby wizyt i źródeł ruchu w naszym serwisie. Pomagają nam ustalić, które strony są bardziej, a które mniej popularne, i zrozumieć, jak użytkownicy poruszają się po stronie. Dzięki temu możemy badać statystki i poprawiać wydajność naszej witryny. Informacje zbierane przez te pliki cookie są agregowane, nie mają więc na celu ustalenia Twojej tożsamości. Jeśli nie zezwolisz na stosowanie tych plików cookie, nie będziemy wiedzieć, kiedy odwiedziłeś naszą stronę internetową.
  Funkcjonalne pliki cookie
  Funkcjonalne pliki cookie zapamiętują i dostosowują stronę do Twoich wyborów, np. preferencji językowych. Możesz ustawić przeglądarkę tak, aby blokowała lub ostrzegała o niezbędnych i funkcjonalnych plikach cookie, jednak spowoduje to, że niektóre części witryny mogą nie działać prawidłowo.
  Reklamowe pliki cookie
  Reklamowe pliki cookie pozwalają na dopasowanie wyświetlanych treści reklamowych do Twoich zainteresowań, nie tylko na naszej witrynie, ale też poza nią. Mogą być instalowane przez partnerów reklamowych za pośrednictwem naszej strony internetowej. Na podstawie informacji z tych plików cookie i aktywności w innych serwisach jest budowany Twój profil zainteresowań. Reklamowe cookies nie przechowują bezpośrednio Twoich danych osobowych, ale identyfikują Twoją przeglądarkę internetową i sprzęt. Jeśli nie zezwolisz na stosowanie tych plików cookie, dalej będziemy mogli wyświetlać Ci reklamy, jednak nie będą one dopasowane do Twoich preferencji. Zobacz jak Google używa tych danych. Możesz zrezygnować ze wszystkich spersonalizowanych reklam w ustawieniach reklam, lub z wybranych firm na stronie www.aboutads.info.
  Powered by eBiznes.pl