• Przechowalnia 0
 • Znajdziesz nas:


  facebook

  DragonEye na Instagramie
  Współpracujemy z:
  Klub Kultury Łokietek

  Mr. Dawid - Mistrz Gry  Planszeo - gry planszowe dla każdego


  I-SZOP.pl - wyszukiwarka gier planszowych, porównywarka cen, gry planszowe, RPG, karciane, kolekcjonerskie, figurkowe i bitewne  Planszove.pl - porównywarka gier planszowych

  Terraformacja Marsa (edycja gra roku)

  134,90 zł 129,90 zł

  Producent: Rebel
  Kod: 387
  Wysyłka:24 godziny
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Zmień Marsa w planetę zdatną do życia!

  "Obwieszczenie o terraformacji:
  Rząd Ziemi został powołany w 2174 roku i od samego początku, przez niemal półtora wieku, nieustannie dążył do osiągnięcia globalnej jedności i pokoju. Naszą misją było stać się uniwersalnym dla całej ludzkości narzędziem kształtowania lepszego jutra.
  Ziemia jest przeludniona, a jej zasoby się kurczą. Dziś stoimy przed wyborem: cofnąć się cywilizacyjnie albo ruszyć w przestrzeń kosmiczną i znaleźć dla naszej rasy nowy dom. W związku z tym nasz kurs jest jasny – musimy zmienić Marsa w zdatną do życia planetę.

  Terraformacja Marsa to przedsięwzięcie tak wielkie, że wymagać będzie wspólnego wysiłku całej ludzkości. W tym celu Rząd Ziemi powoła Komitet Terraformacji i wprowadzi globalny podatek. Wszystkie korporacje i przedsiębiorstwa, które udzielą nam swojej pomocy, zostaną przez Komitet hojnie wynagrodzone. Wierzymy, że wybrane przez nas środki i metody zaowocują w przyszłości nowym domem dla naszych potomków. Dziękujemy wszystkim za uwagę!" 
  – Levi Uken, rzecznik Rządu Światowego, 16 stycznia 2315 roku.

  Ludzkość rozpoczęła ekspansję w Układzie Słonecznym. Na Marsie założono już kilka niewielkich kolonii. Ich mieszkańcy są odgrodzeni od naturalnego środowiska straszliwie zimnej, suchej i niemal pozbawionej atmosfery planety.

  Zwiększenie odsetka imigracji z Ziemi wymaga terraformacji Marsa, czyli dostosowania jego środowiska, aby ludzie mogli w nim przeżyć bez sprzętu ochronnego i aby zminimalizować śmiertelność w wyniku drobnych wypadków. W związku z tym Rząd Ziemi zdecydował się wesprzeć każdą organizację, która przyczyni się do tego wiekopomnego dzieła.

  Hojne dofinansowanie przyciąga gigantyczne korporacje, które pragną zwiększyć swój udział w rynku i stać się najbardziej wpływowymi podmiotami realizującymi projekt terraformacji. Ujarzmienie Czerwonej Planety to dla wielu szansa na oszałamiający sukces.

  Na czym to polega?
  W Terraformacji Marsa gracz obejmie kontrolę nad jedną z korporacji i jako jej zarząd będzie kupować i zagrywać karty opisujące różne projekty inwestycyjne. Zazwyczaj projekty będą bezpośrednio lub pośrednio przyczyniać się do procesu terraformacji, mogą też jednak być przedsięwzięciami biznesowymi innego rodzaju.

  Aby wygrać, gracz musi osiągnąć wysoki Współczynnik Terraformacji (WT) i zdobyć dużo Punktów Zwycięstwa (PZ). WT gracza wzrasta za każdym razem, kiedy podniesie on jeden ze Wskaźników Globalnych (Temperaturę, poziom Tlenu lub liczbę Oceanów). Od WT zależy podstawowy dochód gracza, a także jego podstawowy wynik.

  W miarę przebiegu procesu terraformacji gracze będą mogli realizować coraz większą liczbę projektów. Dodatkowe PZ można zdobyć za wszystko, co przyczyni się do zwiększenia panowania ludzkości nad Układem Słonecznym, na przykład za zakładanie miast, budowę infrastruktury lub ochronę środowiska.

  Opis gry w serwisie boardgamegeek.com (j. angielski)


  Koszulki na karty do gry Terraformacja Marsa:
  Standard Card Game (233 szt.)  Autor: Jacob Fryxelius
  Wydawca: Rebel
  Ilustracje: Isaac Fryxelius
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 1-5
  Wiek graczy: 12+
  Czas gry: 90-120 min

  Zawartość pudełka:

  ♦ instrukcja
  ♦ plansza
  ♦ 5 planszy graczy
  ♦ 233 karty
  ♦ 400 znaczników
  ♦ 80 kafelków

  Liczba recenzji: 4

  Meterion

  Data dodania: 02 December 2018

  Przystosowujesz Mars do życia. Po prostu super temat i w pełni zrealizowany przez autora. Naprawdę każdy gracz czuję, że tworzy marsa, tworzy przyszłość dla następnych pokoleń. Mega klimatycznie :D. Ale to co jeszcze sprawia, że nawet 3 godziny z tą grą mijają w ułamku sekundy, to mechanika gry pozwalająca osiągnąć sukces na jeden sposób. Chociaż główny cel gry wszyscy gracze realizują wspólnie, to każdy może się do niego przyczynić w różnym stopniu. I to, że ktoś wydaję się, że się nie przyczynia do terraformacji Mars, nie znaczy, że nie może wygrać. W ręcz przeciwnie, może was w końcowych podsumowaniach znacznie wyprzedzić. Sam tego doświadczyłem na własnej skórze xD. Właśnie ta nie przewidywalność i wiele dróg do sukcesu sprawiają, że chce się w nią grać raz, drugi i kolejny :D.

  Ocena: 5/5

  Michał Romańczyk

  Data dodania: 30 January 2018

  W XX w. mężczyzna, aby udowodnić swą wartość musiał spłodzić syna, zasadzić drzewo i wybudować dom. Ale mamy 2174 r. i wymagania nieco wzrosły. Jako prezes dobrze prosperującej korporacji zadbasz nie o syna, a całą ludzkość. Głowy nie będzie zaprzątało Ci pojedyncze drzewo, ale całe obszary zieleni. Zamiast domu natomiast będziesz budował osiedla i miasta. To zresztą tylko ułamek Twoich możliwości w wyścigu o terraformację Marsa. Wspierany przez Rząd Ziemi będziesz zrzucał na powierzchnię planety asteroidy, "tworzył" oceany, prowadził innowacyjne projekty naukowe, a wszystko w duchu rywalizacji z innymi korporacjami. Terraformacja Marsa to wielokrotnie nagradzana i świetnie oceniana gra typu euro. Cechuje się niezłym klimatem, znaczną głębią strategiczną, mnogością dróg prowadzących do zwycięstwa i ogromną regrywalnością (wynikającą z wielości kart reprezentujących realizowane projekty badawcze oraz różnorodności korporacji). To pozycja obowiązkowa dla każdego fana gatunku. Jeśli nim nie jesteś, ale nie przeszkadza Ci długi czas rozgrywki, a niekiedy również czas oczekiwania na swój ruch (zwłaszcza w gronie 4 lub 5 osób) oraz znikoma negatywna interakcja pomiędzy graczami, zdecydowanie spróbuj. Jeśli się nie pośpieszysz zrobią to inni i na Marsie zabraknie dla Ciebie miejsca.

  Ocena: 5/5

  Jan Mikołajczak

  Data dodania: 24 January 2018

  Czy marzyłeś kiedyś o byciu astronautą? Czy chciałeś być pierwszym człowiekiem na Marsie? A może chciałeś być częścią ekspansji rodzaju ludzkiego w kosmosie? Jeżeli tak to trafiłeś bardzo dobrze - Terraformacja Marsa umożliwi Ci objęcie jednej z kilkunastu korporacji planujących zasiedlenie planety. Można objąć stery korporacji górniczej, która będzie specjalizowała się w wydobywaniu stali i stawianiu nowych obiektów. Kiedy indziej będziemy walczyć o Zielony Mars z korporacją Ecoline, która będzie chciała zazielenić Marsa od bieguna południowego po północny. Możliwości są ogromne, bo za każdym razem możemy kompletnie zmienić rozgrywkę zarządzając innymi firmami. Czasem Mars będzie tętniącą życiem planetą, pełna miast i obszarów zielonych. Innym razem dowódcy skupią się na pojedynczych obiektach przemysłowych i kosmicznych, które nie będą objawiały się na powierzchni Marsa. Każda z firm będzie dążyła do osiągnięcia największego wpływu na rozwój Marsa. Zostaniemy nagrodzeni za każdą akcję, która pozwoli nam zamieszkać tą niezbadaną planetę - zwiększymy poziom tlenu w atmosferze, ocieplimy powietrze, a nawet przyczynimy się do powstania oceanów! A wszystko to w naukowej otoczce i formie, która wydaje się bardzo rzeczywista. Zasłużona gra roku 2017 - nie zniechęca cenowo, mechanika gry działa bez zarzutów, forma graficzna jest bardzo przejrzysta. Grafiki są specyficzne, ale jak dla mnie bardzo pasują do gry. Poza tym jest jeszcze wspomniana wcześniej regrywalność (każda partia będzie inna) i są już 2 dodatki dostępne do gry (Hellas&Ellysium i Venus)

  Ocena: 5/5

  ARTUR KUŹNIAK

  Data dodania: 21 January 2018

  Terraformacja Marsa to podstawowa wersja klimatycznej gry w którą można ciupać od dwóch do pięciu graczy. Nie ma co się martwić o skalowanie, przy grze dwu osobowej jak i przy większej ilości graczy gra się fajnie. Producent zapewnia rozgrywkę na poziomie 90-120min, aczkolwiek przy grze pięcioosobowej znacznie się ona wydłuża (graliśmy około 3 godzin). Zasady są jasne i przejrzyste. Dodatkowo na kartach oprócz piktogramów mamy napisane co dane karty wykonują, jest to niezmiernie przydatne gdy stawiamy pierwsze kroki w rozgrywce. Warto nadmienić także, że w grze wystepuję bardzo mało negatywnej interakcji między graczami. Przejdźmy do minusów. Po pierwsze karty trzeba bezwzględnie zakoszulkować, ponieważ przy intensywnym użytkowaniu szybko się niszczą. Kostki surowców są wykonane z słabego materiału, przez co szybko się wyszczerbiają. Szkoda, że planszetki graczy nie posiadają wyżłobień na znaczniki, łatwo szturchnąć przez przypadek i wszystko pomieszać. Moja ocena za całokształt to mocna czwórka!

  Ocena: 4/5

  Napisz recenzję
  Autor: Jacob Fryxelius
  Wydawca: Rebel
  Ilustracje: Isaac Fryxelius
  Wydanie: polskie

  Liczba graczy: 1 - 5
  Wiek graczy: od 12 lat
  Czas gry: 90 - 120 min
  Zobacz także:
  Klienci polecają również:
  Na stronie sklepu internetowego dragoneye.pl są stosowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie.